Natočili zbytečný cédéčko, mysleli, že je to známka punku

Vydáno: 18.04.2006 05:00 v sekci Recenze - Tomáš Tenkrát | foto: facebook interpreta

Sex Deviants jsou jedni z mnoha, co hrají ska-punk. A, světe, div se, vychází jim již čtvrté album. Ovšem nepřináší do těchto vod nic nového, při poslechu "Obrázků všedních zpráv" jsem se spíš nudil, než poskakoval. A tak v celkovém hodnocení dopadli bídně. Důvody hledejte v recenzi.

3/10

Sex Deviants - Obrázky všedních zpráv

Celkový čas: 36:57

Skladby: Tady jsem žil, Speedy life, Jeleni, Lásko neodcházej (žigul), Nejsou stejný, Třetí cesty, Nevidím, nevěřím, Dál, Vím, že nejsem, Anglická, O mase, Bonus

Vydavatel: Cecek Records

Jsou jich poslední roky zástupy. Ptáte se koho? Různých druholigových ska-punkových kapel, které nepobraly nic z originality ani z umění hrát a z textařského hlediska jsou rádobyvtipní. Ano, hádáte správně, do tohoto pytle patří i Sex Deviants. Už při pohledu na nevkusný a amatérsky provedený obal a booklet je vám nad slunce jasné, že tohle není skupina, co by jednou chtěla být známější, než je. Hrají si to svoje po těch vesnických lokálech, případně levných festivalech s bídnou aparaturou, a to jim stačí. V úzkém kruhu fanoušků jsou zbožnovaní, ale zbytek světa o nich nemá ani páru, protože jim ta hudba přijde primitivní. A mají z části pravdu. Nemají šanci se jakkoliv prosadit. Jsou jedni z davu.

Album "Obrázky všedních zpráv" mě nezaujalo prakticky ničím. Ano, mají ve svých řadách zpěvačku, která by mohla dát jejich hudbě trochu jiný rozměr, který by skupinu odlišil od ostatních. Nicméně nestává se tak. Olina Peštová má příjemný altík, ale neumí s ním patřičně pracovat. A nedostává se jí ani zaslouženého prostoru, preferoval bych její hlas častěji, klidně na úkor hlavního zpěváka. Beztak srší falzety. Ale vím, že to u tohoto žánru není tak důležité. Rozhodně ne v jejich případě. Chvílemi se dostávají do polohy takových Sto zvířat, zejména v čistě skáčkové skladbě "Jelen". To jim sluší. Jenže jim chybí nějaké dechy, to je opět sráží do vod průměrnosti až podprůměrnosti.

Abyste nebyli překvapeni, tak Sex Deviants jsou pořád více punk než ska. Rádi si hrají ty oblíbené tři akordy a zjevně jim to stačí. O hráčských kvalitách taktně pomlčím, ale ještě cítím potřebu zmínit textovou stránku věci. Devianti se snaží buď o protestsongy (jsou směšní), happy songy (jsou směšní), nebo životní příběhy (jsou směšní). Takže jestli chtějí posluchače pobavit, tak se jim to daří, otázkou je, jak moc podle jejich představ. Nesmím zapomenout pochválit zvuk, který je sice již samozřejmostí, ale víte, jak to u podobných kapel bývá. Na hostivařské studio moc dobrá práce.

Jo jo, "Obrázky všedních zpráv" jsou prostě pro jednu komunitu, které se budou jistě líbit. Já do ní nepatřím. Určitě si na to na koncertě skvěle zapaří a nebudou řešit detaily. Přejme jim to. Sex Deviants nezaujmou ničím novým ani originálním, prostě tomu chybí to něco, co by vás, obyčejné, pro tento žánr nezaujaté posluchače bavilo. Nedosahují ani nadhledu Tleskače, ani melodičnosti Jaksi Taksi, ani vtipnosti Visacího zámku. Je to jako když pijete zvětralé pivo. Vypijete ho, ale další už byste si nedali.

  • zvláštní... (Petr, 18.04.2006 12:40) Reagovat

    mně vůbec v těch zástupech kapel SD nepřijdou jako nějak podřadní... Tahle deska se jim sice moc nepovedla, ale jinak třeba kdybych si měl vybrat mezi pózerskými jaksi taxi pro děti a SD, vyberu si radši je. A jestli mi na nich něco vadí, pak je to ta zpěvačka :-)

  • A kdo je prosím tou pravou známkou punku? (PT, 18.04.2006 20:44) Reagovat

    Až zbytečně ostře napsaná kritika. Chápu, že tento server je prostě o hudbě jako takové a podle toho je i tak hodnocená bez ohledu na daný hudební styl. Avšak pouštět se dotoho až tak moc odvážně? Například srovnávat s Jaksi Taksi, Sto Zvířat, Tleskačem (který se ve vesnickejch kulturácí vyskytujou asi nejčastějc) nebo dokonce Visáčema? .. a propo – Sex Deviants jsou určitě víc známkou punku, než zmiňovaní Visáči. Pokud bych jim chtěl dát bližší škatulku podle kapel bych zmínil třeba Houbu, Peshatu, Totální nasazení ..pak už skutečně mohu porovnávat originalitu, zpěv, texty, atd.
    Pravda, toto CD nepatří k těm nejpovedenějšim, to už je věc názoru. Výše zmíněné kapely a tento styl jdou sice trochu mimo mne, přesto si nemyslím, že by toto CD patřilo k těm „zbytečnejm“

    Další věc nad kterou jsem se dost zarazil je zmínka o pochybnosti některých festů a kvality vybavení, potažmo aparatury. To už je fakt síla. Docela rád bych chtěl slyšet název nějakýho zmiňovaný festivalu „s nekvalitní aparaturou“. Připádá mi, že se zde autor téměř stavěl do role: „kdo je víc, já mam lepší výbavu“ ..možná to někdo skutečně může hodnotit i takto. Pokud jde o mne, kolikrát si užiju koncert lépe v malém prostoru (sqatu) s vynikající atmosférou než na ! „monstrfestu“

  • Momentálně pan Tenkrát (3těpán, 19.04.2006 10:07) Reagovat

    Pane Tenkráte proč Vám přidělili na recenzi album punkové kapely, když Jste to ještě v životě neslyšel...http://musicserver.cz/ms/autori.php?kdo=tenkrat....zde je vidět co Jste zatím recenzoval.. přijde mi to trošku směšný :)



  • sex deviants (anna, 19.04.2006 10:14) Reagovat

    příjde mi že by recenze měli psat lidi , kteří něco vědí o stylech. Nebo mu nedala večer šanci manželka aplikovat jeho podprůměrné ohambí?

  • známka punku bude (murphy, 19.04.2006 14:10) Reagovat

    až členové kapely za tuhle recenzi rozkopou autorovi držku:)))a bude se říkat: Tenkrát udělal Tenkrát chybu...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách
Zaprášenosti: Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách Reedice alba Luboše Pospíšila "Vzdálená tvář" ke třicátému výročí vyšla loni na jaře trochu v tichosti a ve stínu nové podoby slavnější nahrávky "Tenhle vítr jsem měl rád". Zapomenutá akustická perla s texty Pavla Šruta má... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2025 09:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025
Naživo: Fast Food Orchestra zakončili letošní tažení s "Panchem", podpořit je přišli Vojtaano, Dr. Kary i Cocoman Speciální předvánoční fiestu připravili Fast Food Orchestra v pražském Lucerna Music Baru. Jednalo se o poslední zastávku "Pancho tour vol. 2", na které se rozloučili s aktuálním koncertním konceptem a nastínili plány pro... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 18:00 v sekci Naživo
Tereza Balonová, Malostranská beseda, Praha, 4.12.2025
Naživo: Tereza Balonová vytvořila v Malostranské besedě rodinnou atmosféru Hned dvěma speciálními koncerty v Praze se Tereza Balonová rozhodla uzavřít éru svého druhého alba "Lampiony". Sedícím divákům přichystala spíše intimnější zážitek, s kapelou za zády ale atmosféru večera párkrát pěkně... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 12:30 v sekci Naživo
Yo Yo Band - Karviná (reedice 2025) 8/10
Recenze: Z hlubin černi dolů se vyloupl nádherný drahokam "Karviná" Yo Yo Bandu. Dočkal se povedené reedice První polovina devadesátých let byla v naší muzice hodně divoká. O hvězdy zářící před sametovou revolucí najednou zájem uvadl, posluchači hladověli po novinkách. Třeba po žánru reggae, který u nás reprezentovali jistý Martin... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Janais - Vianočná Janais (rozšírené vydanie 2025) 8/10
Recenze: "Vianočná Janais" se může stát šperkem v kolekci omšelých svátečních alb A už je to tady. Co? No přece Vánoce. Nejkrásnější svátky v roce si žádají i speciální písničky. Ano, máme tu koledy, tradicionály, ale i nové skladby, které navozují výjimečnou atmosféru. S deskou "Vianočná Janais" dokázala... čtěte zde
Vydáno: 05.12.2025 15:40 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Poslední letošní Hrady CZ aneb Výlet mimozemšťana do jiného vesmíru (01.09.2024 20:14)
- Muzikanti pomáhají dětem z dětských domovů. Zapojte se i vy (07.05.2020 09:27)
- Recenze: Visací zámek se drží svého hesla "Anarchie a totál chaos" (18.03.2020 12:35)
- Nové desky 10/2020 - od Dana Bárty přes Nialla Horana po Westlife (18.03.2020 08:56)
- Břitva oznamuje první část nominací za rok 2018 (23.05.2019 14:59)
- Video: Visací Zámek oživil legendární "Traktor" v epickém videoklipu (30.10.2018 12:29)
- Minirecenze: Jaksi Taksi chtějí být na devátém albu raději "Offline" (10.12.2017 15:30)
- Fotogalerie: České hrady zakončily svou letní tour na Bezdězu (05.09.2017 18:27)
- Video: V "Popsongu" Visacího zámku si popovou hvězdu zahrál Matěj Ruppert (26.04.2016 14:37)
- Video: Visací zámek vyhlásil válku klíšťatům (04.02.2016 12:04)

ALBUM TÝDNE 48/2025

Barbora Poláková, Štěpán Urban
Sršeň

Co začalo jako zkoušení na projekt Báry Polákové jménem "Něhy", nakonec vyplynulo v celou společnou desku. A nejen to - zpěvačka a její kolega Štěpán Urban teď tvoří dvojici i v osobním životě. Tuto skutečnost potvrdili, ale vlastně ani nemuseli. Jejich klidná, laskavá hudba by to totiž řekla za ně.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 09.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Út 09.12.
Adept (SWE) / Thousand Below (US) / Ocean Sleeper (AUS) / Hopes Die Last (IT) (MeetFactory, Praha)
St 10.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Čt 11.12.
Hauser (HR) (O2 arena, Praha)
Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Beyoncé Vladimír Mišík Prince Madonna Lady Gaga Coldplay Ewa Farna Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe